FARNOSTI A FILIÁLKY NA KAPLICKU
                 farnost Kaplice                I        farnost  Benešov nad Černou   I   farnost Malonty    I            farnost Dolní Dvořiště                                                        I  f. Rožmitál n.Š.

kostel BlanskoSv. Jana NepomuckéhoSv. LinhartaPanny Marie Dobré radySv. Bartolomějedolní dvořištěSv. OndřejePanny Marie Sněžnékostel CetvinySv. Šimona a Judy
        Blansko             Omlenice        I Benešov n.Č.   Pohor.Ves   Pohoří n.Š. I   Malonty   I   Dolní Dvořiště      Rychnov n.M.             Svatý Kámen      Cetviny   I  Rožmitál n.Š.
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU
kliknutím na obrázek se dostanete na uvedené místo

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

·Charita
·Farní knihovna
·Farní časopis

·Čísla bank. účtů farností
·Odkazy

·Nedělní slovo
·Přímluvy

·Dětské nedělní slovo
·Pro děti k neděli
·Pro děti k neděli 2

·KÁZÁNÍ-audio(MP3) P.Šimák

Doporučené weby:

Víra

Pastorace na webu

Karmelitánské knihkupectví

Katolický týdeník

INFORMACE
(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn BOHOSLUŽBY V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU se od 14.10. mohou konat pouze s 6 účastníky. Proto je nutné se telefonicky přihlásit u P. Pavla na tf. čísle: 732 872 662. Přednost mají lidé, kteří si rezervovali úmysl mše sv. Využít můžete také bohoslužby v jiných - menších farnostech, ale i zde je třeba účast domluvit telefonicky. Platí také dispenz od účasti na nedělní bohoslužbě. Je dobře sledovat bohoslzžby v televizi (ČT 2, TV NOE) ebo na internetu. Přenosy bohoslužeb z našich farností se připravují, kázání je již delší dobu k dispozici v audioformátu MP3 pod odkazem KÁZÁNÍ v levém sloupci našich internetových stránek.

nnn OBVYKLÉ TISKOVINY které bývají v kostele k dispozici, budou k dispozici i nadále, příp. i v  deskách umístěných na venkovních dveřích.

nnn BIŘMOVÁNÍ – plánujeme na červen příštího roku. Příprava SE KVŮLI NOUZOVÉMU STAVU V ČR ODKLÁDÁ Další informace zveřejníme zde.  Přihlašovat se můžete u P. Pavla Šimáka (tf.:732 872 662)

nnn FARNÍ DEN NE 11.10. SE RUŠÍ Z DŮVODU NOUZOVÉHO STAVU V ČR

nnn DĚTSKÝ VÍKEND NA KTIŠI 6.-18.10.  SE RUŠÍ Z DŮVODU NOUZOVÉHO STAVU V ČR

nnn
KONCERT - OSLAVA 300 LET VARHAN V BLANSKU v neděli 25.10. od 15h
SE RUŠÍ Z DŮVODU NOUZOVÉHO STAVU V ČR

nnn MODLITBY A BOHOSLUŽBY ZA ZEMŘELÉ se zřejmě nebudou konat takjak bývalo obvyklé. Buď se budou konat jen ve velmi omezeném počtu 6 lidí, nebo budou posunuty na jiný termín. Sledujte, prosím, naše internetové stránky a vývěsky v kostelích.

nnn PŘIHLÁŠKY NA NÁBOŽENSTVÍ DĚTÍ – si můžete stáhnout ZDE a poslat na faru (Farské nám.80, 382 41 Kaplice). Pak obdržíte další informace. V době nouzového stavu se náboženství neučí.

nnn SETKÁNÍ MANŽELSKÉHO SPOLEČENSTVÍ (i jednotlivců) se NYNÍ NEKONAJÍ

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn DĚTSKÁ MŠE SV. se bude konat v neděli 1.11. od 9.30h.

nnn EKUMENICKÁ BIBLICKÁ HODINA. se bude konat v evangelické Arše ve středu 4.11. od 18h. Budeme probírat list Filipanům.

nnn PÁSMO HUDBY A POEZIE se bude konat v kostele ve středu 14.10. od 18h. Pak ještě následuje posezení na faře.

-   Blansko - filiálka

nnn NEDĚLNÍ BOHOSLUŽBY se pravidelně nyní konají jen 2.SOBOTU v měsíci - od 16.30h, nyní tedy v sobotu 10.10.

- Omlenice - filiálka

nnn BOHOSLUŽBY JSOU V NEDĚLI OD 8h Mše sv. se střídají s bohoslužbou slova. Mše sv. bude v neděli 30.srpna, 6.a 20.9. Bohoslužba slova 23.8. a 13.a 27.9.

Benešov nad Černou
nnn NOVINKA - MŠE SV. V ÚTERÝ  Nyní jsou mše sv. také v úterý a to od 17h v kostele. Pokud se však kněz nemůže dostavit, probíhá modlitba růžence.

nnn  SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ O FARNÍ ŽIVOT se bude konat ve čtvrtek 24.9. od 18h v klubu seniorů. Bude se probírat hospodaření farnosti a ustanovení prozatimní farní rady.

nnn DĚTSKÁ MŠE SV. S ŽEHNÁNÍM DOMÁCÍCH ZVÍŘAT se bude konat v neděli 11.10. od 11.15h

- Pohorská Ves - filiálka
nnn BOHOSLUŽBA se koná první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662.

nnn
POUTNÍ BOHOSLUŽBA se koná V SOBOTU 26.9. od 11h. Plakát ZDE

- Pohoří na Šumavě - filiálka

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den.

nnn KOSTELNÍ KAVÁRNA je otevřena 1. a 3. neděli v měsíci od 13 do 18h.

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Malonty

nnn V NEDĚLI 4.10. BUDE MŠE SV. V 11h. Bude zaměřena na děti a s rytmickým doprovodem. Mše sv. v 8h tedy nebude! Při mši sv. sbude probíhat žehnání domácích zvířátek a mše sv. bude konána s tématikou přírody. Možno také přinést k požehnání školní brašny či pomucky.

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se o bude konat ve čtvrtek 1.10. od 17h v klubovně hasičárny.

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ NYNÍ bude v sobotu 26.9.?? od 19.15 na faře.

Dolní Dvořiště

nnn PRAVIDELNÁ MŠE SV. JE 2. A 4. NEDĚLI V MĚSÍCI   od 18h (v zimním čase už od 17h) Nyní tedy 27.9. a 11. a 25.10.

- Rychnov nad Malší -filiálka
nnn MŠE SV.ZDE JE 3.a 5. neděli v měsíci od 17h. (v letním čase od 18h) Nyní: v neděli  18.10.od 18h. a pak v neděli 1.11. také od 18h.

-  Cetviny - filiálka

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto bohoslužby ani prohlídky nejsou možné

- Svatý Kámen - poutní místo

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h. mimo srpen!  Nyní tedy v sobotu 3.10.

nnn Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Sídlo faráře - fara v Kaplici

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

TURÍNSKÉ PLÁTNO - jiný film

Ježíš Nazaretský SK dabing

Ježíš Nazaretský CZ dabing 1.č.

Ježíš Nazaretský CZ dabing-2.č.

Ježíš - z pohledu dětí

Epizody z filmu o Ježíši